fbpx
Görülesi

2018 iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri IPPAWARDS

2008 yılından beri düzenlenen iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri’nde (IPPAWARDS) yılın en iyi fotoğrafları belirlendi. Kazananlar arasında bu sene Türkiye’den 3 fotoğrafçı bulunuyor.

Dünyanın birçok ülkesinden binlerce katılımın gerçekleştiği yarışmada Yılın Fotoğrafçısı Ödülü’nün yanı sıra Soyut, Hayvanlar, Mimari, Çocuklar, Çiçekler, Manzara, Yaşam Tarzı, Doğa, Haberler ve Etkinlikler, Panorama, İnsanlar, Portre, Seri, Natürmort, Gün Batımı, Seyahat ve Ağaçlar kategorilerinde yılın en iyi fotoğrafları belirlendi.

IPPAWARDS 2018 iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri yarışmasında yılın büyük ödülü Displaced isimli çalışmasıyla Bangladeş’ten Jashim Salam’e verildi. Yılın en iyi fotoğrafçısı kategorisinde birincilik İsviçre’den Alexandre Weber’in Baiana in Yellow and Blue adındaki fotoğrafa verildi. İkincilik ödülü Çin’den Huapeng Zhao’nun Eye to Eye isimli fotoğrafına verildi. Üçüncülük ödülü ise Myanmar’dan Zarni Myo Win’in I Want to Play isimli fotoğrafına verildi.

Doğa kategorisinde birincilik ödülü Şükrü Mehmet Ömür’ün Morning Fog adlı fotoğrafına verildi. Asuman Robson At Sycamore Gap fotoğrafıyla manzara kategorisinde, Burcu Öztürk ise panaroma kategorisinde Frozen Central Park isimli fotoğrafıyla ikincilik ödülüne layık görüldüler.

2018 iPhone Fotoğraf Ödülleri Kazananları IPPAWARDS

Jashim Salam (Yılın Fotoğrafçısı Büyük Ödülü) iPhone 7

Alexandre Weber (Yılın Fotoğrafçısı Birincilik Ödülü) iPhone 6S

Huapeng Zhao (Yılın Fotoğrafçısı İkincilik Ödülü) iPhone 6

Zarni Myo Win (Yılın Fotoğrafçısı Üçüncülük Ödülü) iPhone 7 Plus


 


 

Şükrü Mehmet Ömür (Birincilik Ödülü – Doğa) iPhone 6S

Asuman Robson (İkincilik Ödülü – Manzara) iPhone 7

Burcu Öztürk (İkincilik Ödülü – Panorama) iPhone 7

Diğer kategorilerde kazanan fotoğrafları buradan inceleyebilirsiniz.

Cihan Çamlıca

Öğrenilmesi ve paylaşılması gereken çok şey var.

Düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz

Bizi Takip Edin