fbpx
Görülesi

Hakkında

Merhaba, ben Cihan Çamlıca.

Bir şeyler tasarlamayı, araştırma yapmayı, okumayı ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum. Tasarımın hayatımızın her alanında olması ve bunu teknolojinin getirdiği yeniliklerle her daim geliştirebiliyor olmak beni heyecanlandırıyor.

Antik çağlarda yaşamış olan toplumlar ve farklı coğrafyalar üzerinde hala yaşamakta olan toplumların kültürlerini ve geleneklerini, farklı bakış açılarını ve fikirlerini benimseyebilmek gerektiğini düşünüyorum. Geçmişten günümüze bu çeşitlilik sayesinde bilim, tasarım ve teknoloji her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Şimdiki gibi, gelecekte de yeni teknolojiler etrafımızı ağ gibi kuşatacak. Bu gerçekten takip edilmesi gereken ilgi çekici ve güzel bir süreç.

Görülesi tam da burada devreye giriyor. Tasarım, teknoloji, sürdürülebilirlik, yaşam, doğa, dünya kültürleri vb. konularla ilgili bilgi kazanımı ve paylaşımı yapabileceğiniz özgün içeriğe sahip alternatif bir platform burası.

Bu platformu kurarken yazılı ve görsel bir bilgi kaynağı oluşturmak istedim. Tabiki de internette bu işi hakkıyla yapan çok iyi siteler var, hatta bir çoğunun sıkı takipçisiyim. Belli mi olur, belki ilerleyen zamanlarda aramızda bir güven duygusu oluşunca bu siteyi de işini hakkıyla yapıyor diye tanımlayabilirsiniz. Ama hiçbir şey bir anda olmaz. Kendinizi bir işe adadıysanız, (bu bir hobi de olabilir) ona hakkettiği değeri vermelisiniz.

Bilim insanı, akademisyen veya bir teknoloji uzmanı değilim ama yazdıklarımın sorumluluğu olduğunun bilincindeyim. Bu yüzden araştırma yaparken tek bir kaynağa bağlı kalmamaya ve kelimelerimi özenle seçip size aktarırken titiz davranmaya çalışıyorum.

Görülesi ve keşfedilesi bir dünya, dünyanın biraz daha dışında özellikle bu aralar Mars’ta daha çok keşfedilmeyi bekleyen bilinmezler var. Burada dilim döndüğünce hepsini anlatmaya, sizlerle birlikte keşfetmeye ve paylaşmaya çalışacağım.

Her zaman için bilimle ve sağlıcakla kalın.

Bizi Takip Edin